Ecologisch Leven & Wonen Juli 2025
Juli was een maand met een prima energieverbruik. Verder werd ik ondergedompeld in de wereld van de thuisbatterij, die minder romantisch bleek dan ik dacht en kregen wij te maken met een nest vol ongewenste gasten in onze tuin.
Image by Roland Steinmann from Pixabay
Energieverbruik
Net als vorige maand verbruikten wij deze maand minder stroom dan vorig jaar. En daar ben ik toch wel blij mee. Ondanks dat de terugleverkosten nog altijd een hoofdpijndossier blijven. Qua gasverbruik ook zeer tevreden.
Lees ook; Ecologische Leven & Wonen Juni 2025
Deze maand ben ik een stuk wijzer geworden over de wereld van de thuisbatterij. Ik bracht een bezoek aan iemand die mij er veel over kon vertellen. En het blijkt toch anders te zijn dan ik dacht. In mijn hoofd had ik een romantisch beeld: overdag zonne-energie opslaan en ’s avonds verbruiken uit de batterij. Maar als je echt rendabel wilt omgaan met je energieverbruik, komt er veel meer bij kijken. Bij slim gebruik van je thuisbatterij lijkt het soms meer op actief handelen op een energiemarkt dan alleen maar stroom opslaan. Veel stof om over na te denken dus.
Maar even terug naar ons eigen simpele systeem. Deze maand verbruikten wij aan stroom netto -170 kWh, hier 'betaalden' wij een bedrag voor van € - 3,32. Wat in mijn ogen niet helemaal klopt als ik kijk naar de vorige maand, maar daar hoop ik nog op terug te komen. Voor de 11 m3 gas die wij verbruikten betaalden wij € 37,64 wat resulteert in een totaalbedrag van € 34,32.
Voortgang Huis & Tuin
De maand juli startte niet zo lekker, wij hadden namelijk een wespennest in onze voortuin. Af en aan vlogen de wespen in een diep en groot gat in de grond. Na wat informatie te hebben ingewonnen besloten wij toch om er een professional bij te laten komen en zij hebben het 'verwijderd'. Of te wel vernietigd.
Verder deden wij weinig deze maand behalve de normale dingen in de tuin en moestuin. Van de stekjes waar ik vorige maand over vertelde zijn er een flink aantal aangeslagen en daar ben ik blij mee. Ook mijn eigen gekweekte goudsbloemen beginnen prachtig te bloeien. Van een vriendin uit de straat kreeg ik nog meer zaden van de goudsbloem en die heb ik in de volle grond gezaaid en staan door het goede weer (regen en zon) al een flink stuk boven de grond.
Terugkijkend op juli ben ik tevreden. Wij hebben ons energieverbruik laag gehouden, heb ik nieuwe kennis op mogen doen over duurzaam wonen en onze tuin weer een stukje mooier zien worden. Op naar augustus, waarin hopelijk de zon en de bloemen blijven stralen.
0 Comments
Ik zou het leuk vinden als je een berichtje achter laat: