Sparen, Beleggen & Boodschappen Januari 2026

by - februari 07, 2026

In dit artikel neem ik je mee in onze financiƫn van januari 2026: van sparen en beleggen tot ons boodschappenbudget. Geen perfecte cijfers, maar een eerlijk inkijkje in hoe wij omgaan met geld en de keuzes die daarbij horen. Lees je mee?

Sparen, Beleggen en Boodschappenbudget
Foto door Rafael Classen

Sparen

Begin januari betalen wij altijd onze jaarlijkse ziektekostenverzekering. Wij kiezen er bewust voor om dit bedrag in ƩƩn keer te betalen in plaats van maandelijks. Daar staat tegenover dat wij elke maand een vast bedrag sparen voor zorgkosten. Dit bedrag komt ongeveer overeen met een maandelijkse premie en gaat in een aparte zorgkosten-spaarpot.


Verder hebben wij deze maand gewoon ons vaste maandelijkse spaarbedrag gespaard. Daarnaast kon ik in januari extra sparen dankzij mijn salaris, hard en veel werken loont. Ook hebben wij alvast een deel van onze zomervakantie betaald vanaf onze betaalrekeningen, waardoor wij onze vakantiepot nog niet hoefden aan te spreken. Dat was best een flink bedrag, dus dit hadden wij anders extra gespaard, maar zo is het helemaal prima en doet het minder pijn.

Spaarsaldo grafiek januari 2026

Al met al viel de daling van onze spaarrekening mee, ondanks het betalen van de jaarlijkse ziektekostenverzekering. Dit laatste is te zien aan het lichtgroene vlak in de grafiek. In de grafiek is goed te zien dat het totale spaarsaldo niet zo hard daalde. Dat komt doordat ik deze maand extra kon sparen en wij daarnaast een mooi bedrag aan rente ontvingen, dat voorlopig nog in ons ‘vrije spaargeld’ staat.

Beleggingen

In maart 2020, tijdens de Corona-crisis, stapten wij voor het eerst in de wereld van beleggen. Na bijna zes jaar hebben wij een mooi rendement opgebouwd. Het rendement op onze portefeuille daalde deze maand helaas wel iets. Van 153% eind december naar 145% eind januari. Misschien wordt het tijd voor wat meer rust in de wereld.

Rendement DEGIRO Januari 2026

Boodschappenbudget

Deze maand gaven wij € 625,12 uit aan boodschappen en dit vind ik een prima bedrag voor vier personen. Kleine kanttekening is dat wij ƩƩn keer per week bij mijn moeder eten en er vaak ook nog wel een wekelijkse afhaal/makkelijke maaltijd in zit, die ik dus niet meeneem in de boodschappen uitgaven. 

Voorlopig hou ik het bij deze opzet wat betreft dit maandelijks terugkerend artikel. Ik twijfel nog een beetje om meer te delen over onze vaste lasten. Maar ik heb geen idee in welke vorm en wil ook niet gelijk helemaal met de billen bloot. Hopelijk is bovenstaande informatie inspirerend om te lezen. Tot de volgende!

You May Also Like

0 Comments

Ik zou het leuk vinden als je een berichtje achter laat: