TV-programma: Uit de Schulden RTL4
Schulden zijn een groeiend probleem in Nederland, maar er heerst nog altijd een taboe op. In het nieuwe RTL-programma 'Uit de Schulden' krijgen wij een beeld van mensen die financieel vastlopen. Ik keek de eerste twee afleveringen samen met manlief en deel in deze blog onze indrukken, verwonderingen en gedachten.
Foto door Photo By: Kaboompics.com
De afgelopen twee weken keek ik samen met manlief de eerste twee afleveringen van het nieuwe programma 'Uit de schulden'. Het programma laat de situatie van vijf personen (gezinnen) zien die schulden hebben. Presentator John Williams staat hen bij, samen met een team van experts. De deelnemers krijgen zowel praktische als mentale ondersteuning van een budgetcoach, jobcoach en lifestylecoach. Zij helpen de deelnemers met het beheren van financiën, het vergroten van zelfvertrouwen en het vinden van werk.
Deelnemers 'Uit de Schulden'
Susanne en Kevin, zij hebben drie kinderen en beiden geen werk en allerlei mentale en fysieke klachten. Zij moeten rondkomen van een budget van 160 euro per week. Alleenstaande Orvino werkt fulltime en verdiend 3500 euro per maand, maar heeft ondanks dit goede salaris een schuld van 10.000 euro. Hij woont bij zijn vader, maar heeft ook een eigen koopwoning die hij niet af kan maken. Je zou denken dat je met zijn salaris van 3500 die 10.000 euro peanuts moet zijn, maar het lukt hem niet.
Lees ook; Waar doen ze het van?
Dan is er Wilma, daar ben ik echt van geschrokken. Ze is alleenstaande moeder en startte net voor corona haar eigen zaak, die tijdens de pandemie failliet ging. Nu heeft ze een schuld van maar liefst 180.000 euro. Er is denk ik maar één oplossing voor haar; de schuldsanering. Ze praat over dropshipping, blockchain, snel geld verdienen of het normaal is. Ik vraag mij af hoe zij haar zaak voor en tijdens corona heeft geleid.
De schuld van de alleenstaande moeder Debbie is opgelopen tot honderdduizend euro. De oorzaak: haar kapsalon met personeel ging failliet tijdens de Corona-periode. En als laatste Renate, zij heeft drie dochters en werkt in een supermarkt. Ze is net uit een schuldsaneringstraject, maar is bang daar weer in terug te vallen en zoekt hulp.
Review 'Uit de Schulden'
Manlief kan er niet naar kijken en ergens begrijp ik dat wel. Je hebt al snel een oordeel over mensen die schulden hebben, maar wel een mega bedrag aan uitkeringen en toeslagen binnen harken. De meeste kandidaten zitten onder de tatoeages en ze hebben ook veel huisdieren. En dat brengt ook bij mij een vooroordeel naar boven.
Maar ik begrijp ook dat als je de verkeerde keuze maakt, dat je in de schulden kan komen en als je eenmaal schulden zit, je vaak de verkeerde keuzes maakt. Waardoor je in een vicieuze cirkel beland. Ik hoop echt dat het team van John deze mensen kan helpen en dat de komende vier afleveringen wat 'leerzamer' zijn om te kijken in plaats van dat je alleen maar naar iemands ellende zit te kijken.
Ik ben benieuwd of jullie dit programma kijken en wat jullie er van vinden? 'Uit de Schulden' is te zien op di 20.30 uur te zien bij RTL 4 of Videoland.
1 Comments
Ik zou nu gelukkig zonder toeslagen kunnen nu ik uit de schulden ben
BeantwoordenVerwijderenMaar als je erin zit ben je heel afhankelijk van de toeslagen.
Want als je geld binnenkomt is het direct al op omdat er tekorten zijn
En als je dan geen toeslagen hebt kun je geen eten kopen.
En je doet domme dingen omdat je jaren in de schulden blijft.
En dan wil je zo graag wat extra kopen ,wat leuks.
Ik vind het goed dat ze geholpen worden om te leren.
En als je uit de schulden bent wil je nooit geen schulden meer maken
En zonder geld zitten.
Dus ik oordeel liever niet maar je kijkt wel met argwaan naar de uitzendingen.
Groetjes van Leren van anderen.
Ik zou het leuk vinden als je een berichtje achter laat: