In november slaagde onze oudste zoon voor zijn Anglia-examen, een mijlpaal die we graag op een bijzondere manier wilden vieren. Wat was er toepasselijker dan een reis naar Londen? In dit artikel deel ik alles over onze treinreis, hotel en hoe wij in korte tijd ontzettend veel hebben kunnen zien en ontdekken.
In mei 2024 deed onze oudste zoon zijn Anglia-examen, dit houdt in dat je de eerste drie jaar van de middelbare school (in zijn geval HAVO) grotendeels in het Engels volgt. Toen hij aan zijn derde jaar begon, bedacht ik hoe mooi het zou zijn om hem bij zijn slagen te belonen met een reis naar Londen.
Afgelopen november nam hij zijn diploma in ontvangst en mijn zoektocht kon beginnen. Ik had al begrepen dat het niet zo heel veel uitmaakt waar je zit, omdat je de meeste dingen toch met de metro doet. Met dat in mijn achterhoofd keek ik toch een beetje naar de buitenring van Londen (dacht ik) en kozen voor een wat goedkopere prijsklasse.
Bij toeval kwam ik terecht op de website van stedentrips.nl (geen spon). Wij hebben dit echt ervaren als een prettige organisatie. Zij regelen de hele reis voor je en komen terug bij je met allerlei vragen, dus het voelde een beetje als een reisbureau. Ook tijdens de reis kun je gebruik maken van hun expertise als je dat wilt.
Treinreis Londen
Wij kozen er voor om met de trein te gaan. Tijdens het boeken waren de prijsverschillen tussen vliegen en de trein minimaal en omdat de wens er was om ooit nog eens een lange treinreis te maken, was de keuze makkelijk. Ook dit regelden stedentrips.nl voor ons en dat werkte heel fijn. Wij reisden met de Eurostar en ik kan het echt iedereen aanraden. Om 9:30 in de trein in Rotterdam en om 12:00 Engelse tijd (13:00 Nederlandse tijd) sta je in hartje Londen. Alleen deze treinreis was al een ervaring op zich!Hotel Grand Plaza Londen
Na de treinreis namen wij de metro naar Bayswater. Dit metrostation ligt midden in een levendige straat met bekende winkels, eetgelegenheden en gezellige ontbijttentjes. Het Grand Plaza hotel ligt op nog geen vijf minuten lopen van het metrostation, gelegen in een idyllische straat met statige panden – helemaal mijn stijl.Ik was zelf in de veronderstelling dat wij met zijn allen op ƩƩn kamer sliepen, maar bij aankomst bleek er ƩƩn kamer te zijn met een tweepersoons bed, keuken en een eettafel en daarbij in nog een aparte slaapkamer met een tweepersoonsbed en een badkamer. Dus ook het hotel was bovenverwachting zowel qua ligging als kwaliteit.
Na het inchecken besloten wij gelijk op pad te gaan en namen wij de metro naar de Tower of Londen en de Tower Bridge. Vanaf daar liepen wij langs The Shard. Hoewel dit voor mij minder interessant was, stond het hoog op de wensenlijst van onze jongens. Wij dronken nog wat in de buurt en besloten richting Piccadilly Circus te gaan.
Rond 17:00 uur kwamen wij daar aan, net op het moment dat de avond begon te vallen. De sfeervolle verlichting zorgde meteen voor een magisch gevoel. Een bezoek aan de M&M- en LEGO-store maakte het voor iedereen helemaal af. Wij maakten nog een wandeling door Chinatown en voldaan namen wij de metro terug naar ons Hotel. Onze eerste ‘halve’ dag in Londen was een groot succes, wij hadden niet verwacht al zoveel gezien en gedaan te kunnen hebben.
Dag 2
Vandaag starten wij de dag met een heerlijk ontbijtje bij Garnier Baker CafƩ. Een leuk tentje in de buurt van het hotel in dezelfde straat als het metrostation. Je kun hier de leukste versierde croissants en zoete broodje verkrijgen, maar ook heerlijke hartig belegde broden.
Voor vandaag kozen wij ervoor om Londen te verkennen met een hop-on-hop-off dubbeldekkerbus. We kochten een dagticket en ook deze bus heeft een halte vlak bij ons hotel. Onze eerste stop was Madame Tussauds, een grote wens van de jongens vanwege de speciale Star Wars-collectie. Het bezoek overtrof al onze verwachtingen, echt een geweldige ervaring!
Daarna stapten we opnieuw op de bus en bleven deze keer voor een langere tijd te blijven zitten en te luisteren naar de audiogids. Wij reden door de prachtige oude wijken, kwamen langs de Big Ben en reden over de Tower Bridge. Na bijna alle belangrijke bezienswaardigheden gezien te hebben stapten wij uit in de buurt van Buckingham Palace. Van daar uit wandelden wij door James Park (met tamme eekhoorns) naar Piccadilly Circus. Daar sloten wij de dag af met een diner bij een restaurant.
Dag 3
Onze oudste wilde heel graag een echt Engelse ontbijt, die vond ik via Google een straat verder op bij ons hotel. Toen wij daar aankwamen bleek het nog al een zeer Instagram-waardig tentje te zijn. Waar je eigenlijk helemaal geen echt Engels ontbijt zou verwachten. Voor iedereen wat wils dus.
Vandaag lopen vanaf ons hotel, door Hydepark naar het warenhuis Harrods. De jongens vonden dat een heel stom plan, maar van mij een grote wens. Zowel het park, maar vooral Harrods vonden zij toch wel leuk. Ze keken hun ogen uit in het gigantische warenhuis en wij natuurlijk ook.
Daar vandaan liepen wij weer naar Buckingham Palace, waar wij flink de buurt verkenden en een lunch benuttigen. Rond drie uur haalden wij bij ons hotel de koffer weer op en vertrokken wij naar St. Pancras International om daar rond 17:00 in te checken en met de trein van 18:00 (Engelse tijd) weer naar huis te gaan. We waren om 22:30 Nederlandse tijd weer op Rotterdam Centraal.
Het was een fantastische ervaring om dit als gezin te mogen doen. Wij hadden geluk met het weer en de jongens voelden zich heel vrij en keken hun ogen uit. Veel gelopen, bijzondere ervaringen op gedaan in onder andere de diepste metro's, maar vooral een hele mooie herinnering rijker. Mocht je tips willen of vragen hebben, voel je vrij om ze te stellen.