• Home
  • Over mij
  • Creative Webshop
  • Duurzame Webshop
  • Categorie
    • Doelen en Duurzaam
    • FinanciĆ«n
    • De Verbouwing
  • Samenwerken
  • Privacyverklaring

Taxx Life Blog

Bol AlgemeenBol Algemeen
Eigenlijk wilde ik jullie vandaag laten weten dat ons huis officieel is verkocht, gewoon via een blogpost met wat mooie foto's en hoe dankbaar wij daar voor zijn. Maar dit werd toch een persoonlijker verhaal dan verwacht en ik neem jullie mee in mijn hoofd en ons koop- en verkoopproces.

Huis verkocht

Tien jaar geleden kochten wij ons huidige nieuwbouwhuis. We verkochten ons oude huis, kochten het nieuwbouwhuis en gingen tussentijds een jaar huren. Precies zoals het boekje. Op de dag dat wij de sleutel kregen waren wij ƩƩn van de weinigen. Sterker nog de halve straat was leeg omdat niemand een huis wilde kopen.

We zaten midden in de huizencrisis en hetzelfde huis als dat wij hadden gekocht ging voor tienduizenden euro's minder over de toonbank. Ons huis stond onder water en niet zo een klein beetje ook. Dit zou ons nooit meer overkomen dacht ik en wij gingen aflossen. Ik schreef er een artikel over en werd geĆÆnterviewd door Porterenee voor haar boek 'Duur huis, Nooit thuis'.

Lees ook: We hebben een ander huis gekocht!

Dat de huizenmarkt nog geen tien jaar later 100% was omgedraaid, was voor mij moeilijk te bevatten. Ik begreep niet dat mensen met zijn tienen te gelijk over elkaar heen gingen bieden op een huis. ƉƩn van de redenen waarom wij nog geen volgende stap hadden genomen. Dat wij deze zomer een huis konden kopen op 'onze' manier gaf ons vertrouwen en voelde als een cadeautje.

Ons huidige huis moest verkocht worden en dat vond ik ontzettend spannend. Berichten over een dalende huizenmarkt verschenen dagelijks in het nieuws en wij moesten nog beginnen. Ook de makelaar was matig enthousiast en wilde het huis 'gunstig' in de markt zetten. Voor ons was die gunstige prijs nog steeds heel veel geld in contrast met tien jaar geleden. Maar met het verhaal van toen in mijn achterhoofd bleef het een spannend gebeuren.

Huis Verkocht

We deden er alles aan om ons huis zo goed mogelijk in de markt te zetten en dat was niet voor niets. De verkoopfoto's waren top en na een bijna virale persoonlijke facebookpost op zaterdagavond werd ons huis het eerste weekend ontzettend goed bekeken. Nu twee maanden later kunnen wij het dan ook echt zeggen, want zelfs de ontbindende voorwaarden zijn voorbij; Ons huis is verkocht!

Toen manlief en ik ons eerste huisje kochten, zei mijn vader; het komt altijd goed. Vijf jaar geleden haalde ik deze zin weer aan in het artikel dat ik schreef omdat ons huis flink onderwater had gestaan. En nu haal ik hem weer aan, want hij had gelijk; het komt altijd goed. We houden dit vast voor de verbouwing van ons nieuwe huis, want ook daar ligt een flinke uitdaging. Maar dat wij deze stap precies op het juiste moment hebben genomen voelt als een cadeau en geeft ons vertrouwen voor de toekomst.
oktober 28, 2022 6 Comments
Nu wij steeds dichter bij de sleuteloverdracht van het nieuwe huis komen, is het fantaseren toch echt begonnen. Er moet nog heel veel gebeuren voor dat er überhaupt aan inrichten gedacht kan worden. Maar in mijn hoofd is het plaatje al redelijk rond. In dit artikel deel ik mijn ideeën en inspiratie.

Inspiratie voor het nieuwe huis

Het is en blijft een heel avontuur een huis kopen en verkopen moet ik zeggen. De aankoop van ons nieuwe huis is nu helemaal rond en daar komen wij dan ook niet meer onderuit. Was het eerst alleen de spanning om alles rond te krijgen, nu hebben we nog de spanning rond de verkoop van ons eigen huis en het gaan verbouwen van het nieuwe huis.

Lees ook: Vijf budgettips voor in het interieur!

Op dit moment lijkt het of ik een tweede baan erbij. Dagelijks ben ik bezig met het zoeken naar bedrijven en het opvragen van offertes in het kader van verduurzamen en verbouwen. We gaan een hoop zelf doen, maar voor sommige klussen is het fijn om een expert er bij te hebben. Helaas valt dit in deze tijd niet mee, in dit segment is de armoede in Nederland ver te zoeken kan ik je vertellen. 

Al lijkt het inrichten door al deze strubbelingen nog ver weg, stiekem ben ik er al redelijk uit hoe dat onze woonkamer er ongeveer uit moet komen te zien. Plattegrondje klaar, voorkeur voor een bank en eettafel is er ook al. Alleen de keuken is nog een probleem; wordt het donker, walnotenhout of taupe? 

Keukeninspiratie

Het is een luxe probleem, ik weet het en er moet nog een hoop gebeuren voordat wij de keuken kunnen bestellen. Maar je kan er maar wakker van liggen ;) De inrichting van de woonkamer vind ik dan ook een stuk makkelijker en minder bepalend. Eerst gaan alle oude meubels mee en daarna op het gemak de volgende sfeer hopen te kunnen creƫren.


Ik ben benieuwd wat jullie er van vinden? Want ook al is het nog ver weg, ik voel me nu al helemaal thuis.
oktober 15, 2022 2 Comments
Een bijzondere Doelen en Duurzaam deze maand, want er is ontzettend veel gebeurd afgelopen maand(en). Zoals jullie weten kochten wij een ander huis en gingen daardoor onze financiƫn op de schop. We genieten nog even van al onze mooie grafieken, maar dat hier binnenkort verandering in komt is zeker.

Doelen en Duurzaam September Taxx Life Blog
Foto door EKATERINA BOLOVTSOVA

Persoonlijk

Fysieke Gezondheid; ik heb mijn sportroutine weer helemaal te pakken en voel mij er erg goed bij. Helaas ga ik de hele maand oktober 40 uur per week werken, waardoor het sporten er gedeeltelijk bij in zal schieten. Ik hoop mijzelf toch zover te krijgen om het niet te laten versloffen.

Mentale Gezondheid; gaat heel goed eigenlijk. Ondanks dat er veel is gebeurd in verband met de aankomende verhuizing ben ik er redelijk rustig onder. Al moet ik zeggen dat er ook wel heftige momenten in het proces waren en we zijn er ook nog niet natuurlijk.

Minimaliseren; hier kon ik vorige maand nog niet te veel over zeggen, maar hier moesten wij dus wel een flinke slag in maken in verband met de verkoop van ons huis. Helaas niet op de juiste manier, want wij hebben een auto vol met spullen bij mijn ouders op zolder gezet. Met hetgeen dat achter is gebleven ben ik gelukkig wel mee aan de slag gegaan en is er een hoop weggegeven en verkocht.

Lees ook: Doelen en Duurzaam Augustus 2022

Taxx Lifestyle/Blog

Unieke Bezoekers; het nieuws over ons nieuwe huis maakten een hoop mensen nieuwsgierig, waardoor de bezoekersaantallen een flinke piek maakten. Deze maand bezochten 1848 unieke bezoekers mijn blog en dat is bijna het dubbele van het gemiddelde. 

Omzet; deze maand geen omzet al ik had wel een leuke samenwerking op Instagram. Voor mijzelf leverde dit alleen het telefoonhoesje op, maar voor jullie een leuke kortingscode.

Financieel

Sparen; nou daar gaan wij dan. Ik vertelde in dit artikel al dat ik aan het stoeien ben geweest met de spaarpotjes om het bedrag dat wij moeten inleggen in onze (verbouwings)hypotheek bij elkaar te sprokkelen. De grafiek ziet er dus iets anders uit dan vorige maand. We spaarden onze vaste spaarbedragen en wat er over bleef hebben wij op de gezamenlijke rekening gestort om hier alvast een buffer op te bouwen voor de dubbele lasten die wij gaan krijgen. Dit lukt helaas nog niet zo heel goed omdat er al flinke kosten worden gemaakt omtrent het kopen, verbouwen en verkopen.

Spaarsaldo September 2022

Beleggingen: het rendement van onze portefeuille zakte deze maand weer in. We hebben nu een rendement  van 41% op onze aandelenportefeuille.


Boodschappenbudget; wij gaven deze maand € 519,96 uit aan boodschappen. Dat is net bovenbudget, maar helemaal prima met de huidige prijzen.

Tweedehandsverkoop; deze maand verdienden we €62,50 met de tweedehands verkopen. Zoals ik al vertelde ben ik de spullen die niet bij mijn ouders staan op mijn gemak aan het uitzoeken. Zowel mijn Vinted en Marktplaats-account worden regelmatig aangevuld.

Euroclix; zoals voorspeld bereikten wij deze maand de 30.000 euroclix, het bedrag van € 487,50 heb ik direct uit laten betalen en gebruikt voor de kosten die wij al hebben gemaakt omtrent de verhuizing. In totaal verzamelden wij deze maand 870 clix, dat is best veel. Omdat wij na de uitbetaling weer bij 0 zijn gestart, staan we nu op 781 euroclix.

Energieverbruik

Ik denk dat ik dit het meeste ga missen, onze lage energieverbruik. Je ziet dat de opbrengsten deze maand weer wat dalen en de afnames weer wat stijgen. Verwarming is nog niet aan geweest, dus we hebben de mijlpaal van 1 oktober bereikt.

Energieverbruik September Zonnepanelen

September, en ook al augustus, waren drukke maanden voor ons. Nu alles zo een beetje rond is rondom het huizenavontuur, kunnen we ons gaan richten op de verbouwing en alles wat daar bij komt kijken. Ik wil jullie bedanken voor het lezen en tot de volgende Doelen en Duurzaam. 
oktober 01, 2022 No Comments
Newer Posts
Older Posts

Welkom


Ik ben Miranda en woon samen met mijn gezin aan de rand van de Betuwe. Op dit blog vertel ik over ons klushuis, financiƫn, duurzaamheid en mijn persoonlijke en online doelen. Veel leesplezier!

Wil je niks missen, abonneer je dan op mijn nieuwsbrief en je ontvangt een overzicht met de leukste artikelen. Klik hier om te abonneren.

Zoeken in deze blog

Totaal aantal pageviews

Follow Us

Webshop

Neem ook eens een kijkje in mijn webshop voor originele vintage slingers en woonaccessoires.
Bol AlgemeenBol Algemeen

Online Geld Verdienen

Aanbiedingen bij EuroClix



Populaire Posts

  • De keuken (het eindresultaat) #huisupdate15
    Vandaag deel ik het eindresultaat van de keuken, de laatste grote klus in het huis. We gingen letterlijk van 0 naar 100, van wonen in een bo...
  • Doelen en Duurzaam Juli 2023
    Tijd voor een nieuwe Doelen en Duurzaam; juli was sociaal gezien nog een drukke maand, zat ik eindelijk lekker in mijn sportroutine en blijf...
  • Doelen en Duurzaam Juni 2023
    Juni was een bijzonder fijne maand vooral op het sociale vlak, ook pakte ik eindelijk het sporten weer op en financieel kwam er een hoop bin...

Labels

Bloggen Consuminderen Creatief Digiscrappen Doelen en Duurzaam Duurzaam Ecologisch Leven Financiƫn Gebrabbel Gezond Gezondheid Hardlopen Huis Instagram Interieur Karpervissen Klussen Mindfulness Minimalisme Project Life Samenwerking Shoppen Social Media Sporten Taxx Lifestyle Traktatie Tuinieren Vakantie Vloggen Weekoverzicht WorldWideWeb

Contactformulier

Naam

E-mail *

Bericht *

Blog Archive

  • ►  2025 (24)
    • ►  juni (1)
    • ►  mei (5)
    • ►  april (4)
    • ►  maart (4)
    • ►  februari (5)
    • ►  januari (5)
  • ►  2024 (56)
    • ►  december (5)
    • ►  november (5)
    • ►  oktober (4)
    • ►  september (5)
    • ►  augustus (6)
    • ►  juli (5)
    • ►  juni (4)
    • ►  mei (4)
    • ►  april (3)
    • ►  maart (5)
    • ►  februari (5)
    • ►  januari (5)
  • ►  2023 (38)
    • ►  december (4)
    • ►  november (3)
    • ►  oktober (2)
    • ►  september (4)
    • ►  augustus (2)
    • ►  juli (3)
    • ►  juni (3)
    • ►  mei (3)
    • ►  april (4)
    • ►  maart (3)
    • ►  februari (3)
    • ►  januari (4)
  • ▼  2022 (36)
    • ►  december (3)
    • ►  november (1)
    • ▼  oktober (3)
      • Ons huis is verkocht!
      • Inspiratie voor ons nieuwe huis!
      • Doelen en Duurzaam September 2022
    • ►  september (3)
    • ►  augustus (2)
    • ►  juli (4)
    • ►  juni (1)
    • ►  mei (3)
    • ►  april (4)
    • ►  maart (3)
    • ►  februari (4)
    • ►  januari (5)
  • ►  2021 (67)
    • ►  december (3)
    • ►  november (2)
    • ►  oktober (3)
    • ►  september (3)
    • ►  augustus (2)
    • ►  juli (7)
    • ►  juni (9)
    • ►  mei (8)
    • ►  april (8)
    • ►  maart (8)
    • ►  februari (7)
    • ►  januari (7)
  • ►  2020 (96)
    • ►  december (9)
    • ►  november (10)
    • ►  oktober (7)
    • ►  september (9)
    • ►  augustus (1)
    • ►  juli (9)
    • ►  juni (8)
    • ►  mei (9)
    • ►  april (8)
    • ►  maart (8)
    • ►  februari (10)
    • ►  januari (8)
  • ►  2019 (96)
    • ►  december (10)
    • ►  november (9)
    • ►  oktober (9)
    • ►  september (8)
    • ►  augustus (2)
    • ►  juli (8)
    • ►  juni (8)
    • ►  mei (8)
    • ►  april (7)
    • ►  maart (9)
    • ►  februari (8)
    • ►  januari (10)
  • ►  2018 (99)
    • ►  december (9)
    • ►  november (7)
    • ►  oktober (9)
    • ►  september (9)
    • ►  augustus (5)
    • ►  juli (8)
    • ►  juni (8)
    • ►  mei (9)
    • ►  april (9)
    • ►  maart (7)
    • ►  februari (9)
    • ►  januari (10)
  • ►  2017 (98)
    • ►  december (10)
    • ►  november (9)
    • ►  oktober (9)
    • ►  september (8)
    • ►  augustus (4)
    • ►  juli (5)
    • ►  juni (8)
    • ►  mei (10)
    • ►  april (9)
    • ►  maart (9)
    • ►  februari (8)
    • ►  januari (9)
  • ►  2016 (36)
    • ►  december (9)
    • ►  november (9)
    • ►  oktober (7)
    • ►  september (2)
    • ►  augustus (4)
    • ►  juli (2)
    • ►  juni (1)
    • ►  april (2)
  • ►  2015 (23)
    • ►  december (1)
    • ►  november (1)
    • ►  september (2)
    • ►  augustus (2)
    • ►  juni (2)
    • ►  mei (3)
    • ►  april (5)
    • ►  maart (1)
    • ►  januari (6)
  • ►  2014 (54)
    • ►  december (4)
    • ►  november (2)
    • ►  oktober (2)
    • ►  september (3)
    • ►  augustus (3)
    • ►  juli (6)
    • ►  juni (5)
    • ►  mei (4)
    • ►  april (2)
    • ►  maart (5)
    • ►  februari (8)
    • ►  januari (10)
  • ►  2013 (64)
    • ►  december (6)
    • ►  november (4)
    • ►  oktober (4)
    • ►  september (3)
    • ►  augustus (8)
    • ►  juli (2)
    • ►  juni (4)
    • ►  mei (6)
    • ►  april (8)
    • ►  maart (8)
    • ►  februari (5)
    • ►  januari (6)
  • ►  2012 (38)
    • ►  december (6)
    • ►  november (2)
    • ►  oktober (4)
    • ►  september (2)
    • ►  augustus (3)
    • ►  juli (1)
    • ►  juni (2)
    • ►  mei (6)
    • ►  april (7)
    • ►  maart (1)
    • ►  februari (2)
    • ►  januari (2)
  • ►  2011 (38)
    • ►  december (3)
    • ►  november (6)
    • ►  oktober (4)
    • ►  juli (2)
    • ►  juni (2)
    • ►  mei (3)
    • ►  april (3)
    • ►  maart (3)
    • ►  februari (8)
    • ►  januari (4)
  • ►  2010 (61)
    • ►  december (6)
    • ►  november (6)
    • ►  oktober (9)
    • ►  september (4)
    • ►  augustus (4)
    • ►  juli (4)
    • ►  juni (4)
    • ►  mei (3)
    • ►  april (1)
    • ►  maart (11)
    • ►  februari (6)
    • ►  januari (3)
  • ►  2009 (25)
    • ►  december (3)
    • ►  november (2)
    • ►  oktober (1)
    • ►  juli (2)
    • ►  juni (7)
    • ►  mei (2)
    • ►  april (1)
    • ►  maart (3)
    • ►  februari (3)
    • ►  januari (1)
  • ►  2008 (7)
    • ►  november (1)
    • ►  juli (1)
    • ►  mei (3)
    • ►  april (2)
  • ►  2006 (27)
    • ►  augustus (1)
    • ►  mei (12)
    • ►  april (6)
    • ►  maart (6)
    • ►  februari (2)
  • ►  2005 (34)
    • ►  december (2)
    • ►  november (1)
    • ►  oktober (2)
    • ►  september (5)
    • ►  augustus (4)
    • ►  juli (3)
    • ►  juni (3)
    • ►  mei (2)
    • ►  april (5)
    • ►  maart (7)

Blogger Templates Created with by ThemeXpose